Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPa librezë partie vështirë se gjendet punë në Strugë

Pa librezë partie vështirë se gjendet punë në Strugë

Struganët shprehen të zhgënjyer me qëndrimin e shtetit dhe se pa librezë partie vështirë se gjendet punë në Strugë. Ata thonë se me asistencë sociale prej 1000 denarësh nuk mund jetohet. Ndoshta kjo është një arsye siç thonë për ikjen gjithnjë e më të madhe të të rinjve nga qyteti.
Shqetësuese është edhe papunësia e lartë. Nga Qendra për punësim në Ohër e Strugë thonë se gjithnjë e më shumë persona ç’lajmërohen sepse ikin jashtë vendit.

“Kohët e fundit, po rritet numri i njerëzve që e braktisin vendin apo ç’lajmërohen nga evidenca. Kemi mungesë të personelit mjekësor, apo mjekëve. Siç është bërë trend tanimë mjekët e braktisin vendin”, tha për Alsat-M, Maja Tasheva Bitkoska nga Qendra për punësim në Ohër, përcjell Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments