Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiOJQ Ëndrra Rinore në Strugë manifeston në qendër të qytetit ditën...

OJQ Ëndrra Rinore në Strugë manifeston në qendër të qytetit ditën botërore të Diabetit (FOTO)

OJQ Endrra Rinore manifeston diten boterore te Diabetit
Aktivistet e OJQ Endrra Rinore njekohesisht dhe nxenes te mjeksise ne SHMK Niko Nestor sot manifestuan diten boterore te Diabetit me disa aktivitete sensibilizuese ne qytet.
Aktivitetet nisen ne ambientet e Shkolles me pas ne qytet.
Aktivitetet e Dites se sotme ishin:
-Matja e nivelit te glukozes ne Gjak.
-Matja e shtypjes se Gjakut.
-Fletushka keshilldhenese etj.
Interesimi mjaft I madh I qytetareve per te marre sherbime baze mjeksore,si dhe entuziazmi I te rinjeve e bene te vecante aktivitetin e socem.
Ky eshte viti I dyte radhazi qe OJQ Endrra Rinore manifeston kte dite.
Aktivistet bene rrethin ose simbolin e Diabetit si aktivitet perfundimtar.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments