Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNë Strugë nuk mendojnë për personat me nevoja të veçanta

Në Strugë nuk mendojnë për personat me nevoja të veçanta

Vështirësitë me të cilat ballafaqohen prej vitesh personat me nevoja të veçanta në përgjithësi në jetën shoqërore, ekonomike, shëndetësore, infrastrukturore, të punësimit dhe të arsimimit, janë të shumta, shkruan Struga Ekspres.

Rruget ne qytetin e Struges jane te papershtatshme per personat me nevoja te vecanta dhe qe levizin me karroca neper qytet.Gati te gjitha rruget ne Struge nuk i plotesojne kushtet per personat qe kane me shume nevoje dhe qe e kane te pamundur qarkullimin e lire ne qytet,transmeton Struga Ekspres.

Personat me nevoja te vecanta sapo kalojne neper vijat e bardha perballen me trotuare te larta dhe qe me karroca e kane te pamundur te kapercejne ne rruge,por vetem me ndihmen e ndonje personi tjeter mund ta arrijne kete.Shume persona te tille ankohen cdo dite por nje mase e tille akoma nuk eshte marre nga organet kopetente per tua lehtesuar qarkullimin e lire, pra te kene kujdesin institucional.Ka dhe shume shofere te papergjegjshem qe i parkojne makinat e tyre ne trotuar dhe kjo per personat me nevoja te vecanta kthehet ne nje makth te vertete.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments