Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNxënëset nga Misllodezhda, Fatime Mena dhe Emine Xheleshi shkëlqejnë në Garat Republikane...

Nxënëset nga Misllodezhda, Fatime Mena dhe Emine Xheleshi shkëlqejnë në Garat Republikane të gjuhës Angleze me mentoren Arbnora Hoxha (FOTO)

Misllodezhda shkëlqen edhe në nivel Republikan

Nën mentorimin e profesoreshes Arbnora Hoxha nxënëset e shkollës fillore “ Orhan Xhemaili” Fatime Mena klasa e 8-të dhe Emine Xheleshi klasa e 9-të nderuan Strugën me rezultatet e tyre të shkëlqyera në Garat Republikane të gjuhës Angleze “Spelling Bee “ të cilat u mbajtën më 11.05.2024 në Shkup , në garë pjesmarrës ishin mbi 300 nxënës në nivel republikan , kurse nga rajoni i Strugës çmime fituese arritën vetëm dy shkolla edhe atë dy nxëneset nga Misllodezhda shkolla “Orhan Xhemaili” dhe dy nxënëse nga shkolla Fillore “Vellezerit Milladinov” Strugë.

Edhe pse gara ishte shumë e fortë
Fatime Mena nga Misllodezhda arriti të rrëmbej vendin e 3-të dhe Emine Xheleshi vendin e 4-të. Duke sjellë për herë të parë në historinë e shkollës “Ariz Mena ” Misllodezhdë çertifikata suksesi në nivel republikan.
Suksese për Punën e shkëlqyer .
Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments