Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNOVA: Stomatologia 31 vjeçare nga Kërcova vdiq gjatë lindjes në spital

NOVA: Stomatologia 31 vjeçare nga Kërcova vdiq gjatë lindjes në spital

31 vjecarja Debora Xhambazi ka ndëruar jetë të enjten gjatë lindjes me cezare.

Stomatologia e njohur nga Kërcova sic shkruan NOVATV , këtë e ka pasur lindjen e parë pasiqë është mjekuar nga steriliteti. Ajo kishte vendosur të lind në spitalin Sante Plus dhe gjatë vendosjes së anestezionit asaj i janë mbyllur rrugët e frymëmarjes dhe s’ka mundur të marrë frymë. Mjekët i kanë nxjerrë beben e cila ka mbetur pa oksigjen dhe eshte ne gjendje te rende shendetesore, ndërkaq nënën e kanë dërguar për në KARIL (njësia për mjekim intenzis dhe reanimim).

Nga spitali thonë se gruaja nuk ka ndërruar jetë në spitalin Sante Plus por në Karil, ndërkaq këta të fundit e pohojnë të kundërtën se kanë pranuar të vdekur pacienten.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments