Sunday, October 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiMinistri i shëndetësisë do të rindërtojë spitalin e Ohrit, nuk foli fare...

Ministri i shëndetësisë do të rindërtojë spitalin e Ohrit, nuk foli fare për spitalin e Strugës, Asim Musa i kërkoi Zaevit spital të ri në Strugë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot realizoi takim pune me udhëheqësinë e institucioneve shëndetësore në Ohër.
Qëllimi i vizitës është të njoftohet me punën e institucioneve shëndetësore, përmes bisedës me ekipet menaxhuese për problemet në punë dhe mënyrat për tejkalimin e tyre.

Në spitalin “Shën Erazmo” biseduam për rrjedhën e rindërtimit të objektit, si do të vazhdojnë aktivitetet ndërtimore, si dhe për nevojën e këtij institucioni për kuadër adekuat, edukim, rritje të cilësisë së shërbimeve që ofrohen dhe vendosjen e shërbimeve të reja”, tha Filipçe.

Ai paralajmëroi se punimet ndërtimore do të vazhdojnë, si dhe për gjetjen e mënyrës më efikase të kryerjes sv tyre pa pengesa për vazhdimin e punës së këtij institucioni.
Ministri i shëndetësisë nuk foli aspak për gjendjen aktuale dhe të mjerueshme të spitalit të Strugës.
Kujtojmë se drejtori i spitalit të Strugës z.Asim Musa ja bëri me dije Zoran Zaevit për ndërtimin e menjëhershëm të spitalit të Strugës,transmeton Struga Ekspres.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments