Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNjoftim i rëndësishëm nga ambasada gjermane në Shkup

Njoftim i rëndësishëm nga ambasada gjermane në Shkup

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut prej 3 marsit deri më 10 mars do të mund të aplikojnë për viza në Gjermani. Më 10 mars në ora 15:00 do të mbaron mundësia për aplikim.

“Aplikimet për termine për muajin shkurt 2024 të bëhen duke u regjistruar në listën e pritjes për termine nga data 03.01.2024 në orën 10:00 deri më 10.01.2024 në orën 15:00”, njoftoi Ambasada Gjermane në Maqedoninë e Veriut.

Ambasada në Konkursin e shpallur theksoi që për caktimin e terminëve për viza zbatohet një lotari mujore, ashtu që as Ambasada dhe as VisaMetriv nuk kane ndikim, pasi një gjë e tillë realizohet në Ministrinë Federale për Punë të Jashtme në Berlin.

“Autorizimi i palëve të treta për të rezervuar termine nuk është as i nevojshëm dhe as i arsyeshëm. Ambasada në Shkup nuk bashkëpunon me agjenci udhëtimesh, zyra avokatie, apo ofrues privatë, ato madje as që gëzojnë ndonjë privilegj. Në veçanti, ato nuk kanë qasje të lehtësuar në sistemin tonë të caktimit të terminëve”, thonë nga Ambasada.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments