Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNga sot akrepat e orës lëvizin një orë prapa

Nga sot akrepat e orës lëvizin një orë prapa

Ng.a sot (e diel, 29 tetor) bëhet ndryshimi i orës dimërore duke bërë që akrepat të kthehen 60 minuta prapa.

Në orën 03:00 akrepat e orës do të lëvizin një orë prapa, gjegjësisht në orën 02:00.

Ndërrimi i orës bëhet dy herë gjatë vitit, të dielën e fundit të marsit dhe të dielën e fundit të tetorit, me qëllim të shfrytëzohet sa më mirë energjia diellore.

Në Evropë vitin e kaluar është përmendur si ide që të mos ketë fare “ndryshim të orës”, megjithatë nuk ka pasur veprime konkrete në këtë drejtim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments