Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNga nesër kërkohet posedimi i pajisjeve dimërore në automjete, ja dënimet për...

Nga nesër kërkohet posedimi i pajisjeve dimërore në automjete, ja dënimet për ata që nuk i kanë

Nga nesër, 15 nëntor e deri më 15 mars të vitit të ardhshëm do të jetë e detyrueshme posedimi i pajisjeve dimërore në automjete. Për shoferët që ngasin automjetin e tyre pa pajisje dimërore do të pasojë dënim prej 45 euro në kundër vlerë të denarëve, gjegjësisht heqjen e 20 pikëve nga libreza e vozitjes.
Për veturat deri në 3500 kilogram është e detyrueshme edhe posedimi i gomave të dimrit me profil prej së paku 4 milimetrave, ndërsa për automjetet mbi 3500 kg është e detyrueshme posedimi i gomave të dimrit me thellësi prej së paku 6 milimetrave.

Për ata që kanë gomat e verës me së paku 4 milimetra thellësi, do të duhet të kenë me vete singjirët për borë.

Autobusët dhe automjetet e rënda të ngarkimit e kanë të domosdoshme posedimin e gomave të dimrit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments