Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNga mesnata mediat nuk guxojnë të emetojnë kurrfarë prezantimi zgjedhor

Nga mesnata mediat nuk guxojnë të emetojnë kurrfarë prezantimi zgjedhor

Pas përfundimit të fushatës zgjedhore për rrethin e parë të Zgjedhjeve lokale 2017 në mesnatë kur fillon heshtja zgjedhore që zgjat deri në orën 19:00 të ditës së diel më 29 nëntor të vitit 2017, mediat vazhdojnë të raportojnë për zgjedhjet dhe për vijimin e votimit, por nuk guxojnë që të transmetojnë asnjë nga format e prezantimit zgjedhor mediatik.

“Gjatë njoftimit në ditët e heshtjes zgjedhore do të mendohet se mediat e kanë shkelur heshtjen zgjedhore nëse transmetojnë, gjegjësisht publikojnë çfarëdo informacionesh, fotografi, materiale audio dhe audiovizuale lidhur me ose në të cilat marrin pjesë pjesëmarrësit në zgjedhje, çfarëdo.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments