Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNga 1 janari shtrenjtohet rryma elektrike në Maqedoni

Nga 1 janari shtrenjtohet rryma elektrike në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot do ta kumtojë çmimin e rrymës që do të vlejë nga 1 janari i vitit të ardhshëm.

Tre kompanitë energjetike kanë dorëzuar kërkesat e tyre në Komisionin Rregullator për Energjetikë dhe nëse kërkesat e tyre pranohen, çmimi i energjisë elektrike do të rritet nga 3.5 deri në 4 për qind, por në koston përfundimtare do të përfshihet edhe rritja e tatimit mbi vlerën e shtuar nga 5 në 10 për qind.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments