Friday, June 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNexhmi Gega zgjidhet kryetar i Frëngovës (FOTO)

Nexhmi Gega zgjidhet kryetar i Frëngovës (FOTO)

Nën organizimin e Njësisë për Bashkëpunim me Bashkësitë Lokale dhe Mbrojtje dhe Shpëtim,në një tubim masovik qytetarët e Frengovës, zgjodhën Kryetarin e ri, Këshillin dhe organet e Bashkësisë Lokale. Qytetarët e Frengovës me votim publik njëzëri zgjodhën z- Nexhmi Gega për katër vitet e ardhshme Kryetar i Këshillit të Bashkësisë Lokale në Frengovë,ndërsa nënkryetar e zgjodhën z-Fitni Ismaili kurse Sekkretar të Bashkësisë Lokale e zgjodhën z-tin Valon Xhaferi. Qytetarët e tubuar nga kryesia e re e Bashkësisë Lokale kërkuan që sa më parë tu zgjidhet rrjeti i kanalizimit që sipas banorëve është tepër problematik në pjesën e poshtme të fshatit, pasi që kanali i ujrave të zeza nuk ka dalje për derdhje në tubacionin kryesor dhe derdhet nëpër oborret e disa shtëpive dhe në rrugë.
Përcjell Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments