Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëNëna dhe djali 5 vjeçar humbën jetën/ Toka e çarë në mes...

Nëna dhe djali 5 vjeçar humbën jetën/ Toka e çarë në mes e vetura nën rrënoja, pamje dramatike nga Peja pas vërshimeve (FOTO)

Vërshimet si pasojë e shiut të madh ishin tragjike për qytetin e Pejës. Gjithë vendi u trondit për vdekjen e një nëne dhe fëmijës të saj 5-vjeçar, anëtarë të familjes Ademaj.

Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, në një prononcim për Sinjalin mëngjesin e sotëm, vetëm pak orë pas vërshimeve, tha se situata është e qetë dhe nuk raportohet për ndonjë incident tjetër, përveç rastit tragjik.

Pavarësisht se Muhaxheri tha se nuk dihet ende për dëmet e shkaktuara si pasojë e vërshimeve, në pamjet që qytetarët po i publikojnë nga atje shihet se pasojat materiale janë jashtëzakonisht të mëdha.

Shtëpi të shkatërruara, toka të çara në mes, vetura të dëmtuara nga shembja e rrënoja, janë vetëm disa nga dëmet në zona të ndryshme të Pejës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments