Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNë Qafethanë policia shpërndan ujë për këmbësorët, shoferët dhe paragjerët

Në Qafethanë policia shpërndan ujë për këmbësorët, shoferët dhe paragjerët

U zhvillua aktiviteti parandalues ​​në pikën kufitare të Qafthanës me moton – “Parandalimi për mbrojtje nga goditja e nxehtësisë”.

Në kuadër të zbatimit të planit operacional “Verë e sigurt 2023”, Stacioni i Policisë të Qafthanës nën Qendrën Rajonale për Punë Kufitare Perëndim zhvilloi dje një aktivitet parandalues ​​me moton – “Parandalimi për mbrojtje nga goditjet e të nxehtit”.
Krahas sugjerimeve praktike drejtuar shoferëve dhe pasagjerëve për vigjilencë dhe pushim të detyrueshëm, zyrtarët policorë kanë shpërndarë ujë në shishe për këmbësorët, shoferët dhe pasagjerët e tyre në hyrje dhe dalje të Republikës së Maqedonisë së Veriut. pasagjerët se moti i ngrohtë dhe temperaturat e larta mund të shkaktojnë pasoja të rënda shëndetësore dhe të çojnë në kushte të tilla si goditje nga dielli dhe goditje nga nxehtësia dhe të ndikojnë drejtpërdrejt në sigurinë e trafikut. Aktivitete të tilla parandaluese planifikohet të vazhdojnë edhe në periudhën e ardhshme

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments