Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNë Qafethanë kapen 620 cigare elektrike në vlerë prej 675 mijë denarë

Në Qafethanë kapen 620 cigare elektrike në vlerë prej 675 mijë denarë

Doganierët sot në orët e mëngjesit në pikën kufitare “Qathefaan”, në hyrje të vendit, kanë penguar tentativën për kontrabandë të 620 copë cigare elektronike, njoftojnë nga policia, informon Struga Ekspres.

Malli është zbuluar në automjet me targa regjistrimi të Maqedonisë, i drejtuar nga shtetas i Maqedonisë dhe një pasagjer, shtetas i Maqedonisë.

Gjatë kontrollit në automjet janë gjetur të fshehura në vende të ndryshme 62 kuti me 10 copë cigare elektronike, të cilat personat nuk i kanë lajmêruar. Me këtë është penguar malli në vlerë të përgjithshme prej 675 mijë denarë, për të cilin është shmangur pagesa e detyrimeve prej 104 mijë denarë, njofton Drejtoria doganore e Republikës së Maqedonisë.

Ata shtojnë se malli është mbajtur përkohësisht, ndërsa ndaj personave janë ngritur kallëzime kundërvajtëse.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments