Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë këto vende mund të gjeni punë më lehtë

Në këto vende mund të gjeni punë më lehtë

Të kesh një punë, dhe një rrogë në qarkullim është shumë e rëndësishme për të gjithë, pasi kështu e siguron jetesën tuaj atje ku po jetoni, megjithatë sot është bërë e vështirë kjo, por jo në të gjithë botën, transmeton Express.
Kështu, Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik ka paraqitur disa shtete ku mund të gjeni punë më lehtë se në disa vende tjera.

Më poshtë ju sjellim këto vende:
1. Norvegjia, konsiderohet si një nga vendet më të begatë për punë
2. Suedia, numri i të papunëve 7.4% të popullsisë.
3. Estonia, ky vend është lider në Evropën Lindore.
4. Zvicra ofron paga dhe pensione të mira.
5. Rusia, ekonomia po shërohet nga sanksionet.
6. Islanda, mund të punoni dy ose tri vende pune me kohë të pjesshme.
7. Kolumbia, ka punë, por standardi është i ulët.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments