Friday, February 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiNë Bullgari vaksinimi kundër Covid-19 do të jetë falas

Në Bullgari vaksinimi kundër Covid-19 do të jetë falas

Bullgaria sot ka shpallur planin për imunizim të popullatës kundër Cvoid-19 dhe kumtoi se vaksina do të jetë falas.

“Të parët që do ta marrin vaksinën janë mjekët, infermieret, stomatologët dhe farmacistët”, tha ministri bullgar i Shëndetësisë, Kostadin Angellov.

Pas këtij grupi do të vaksinohen mësimdhënësit, të moshuarit nëpër shtëpi të kujdesit, punonjësit nëpër ferma të nuskave, punëtorët social dhe personat mbi moshën 65 vjeçe.

“Secili bullgar që dëshiron të vaksinohet, do të ketë mundësinë të imunizohet falas”, tha Angellov.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments