Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe sot pritet të takohet me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19

Filipçe sot pritet të takohet me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot pritet të realizojë takim pune me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19, që do të sigurohen përmes COVAX mekanizmit. Ministria e Shëndetësisë njofton se në takim do të diskutohet për strategjinë për imunizim me vaksinë kundër Covid-19 si dhe për pranimin dhe shpërndarjen e vaksinës, respektivisht për kategoritë e qytetarëve që do të marrin të parët vaksinën si dhe për procedurën e vaksinimit.

Në takim priten të shqyrtohen edhe përvojat e vendeve evropiane në lidhje me strategjinë logjistike për shpërndarje të vaksinës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments