Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNdodh edhe kjo: Zaev anulon dorëheqjen

Ndodh edhe kjo: Zaev anulon dorëheqjen

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thënë burime partiake për gazetën “Fokus”.

Kjo do të thotë se do të shkohet në votimin për besimin e Qeverisë.

Një nga argumentet për anulimin e dorëheqjes është mundësia që RMV-ja t`i fillojë negociatat me BE-në në Dhjetor.

Zaevi pret që vendi në Dhjetor do t`i nis negociatat për shkak të mbështetjes së fuqishme ndërkombëtare.

LSDM-ja ka autorizuar Zaevin të negociojë për rritjen e shumicës parlamentare.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments