/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Ndërron jetë nga koronavirusi 28 vjeçarja Liberta Selaci, ishtë shtatzënë
Kosovë, Slider

Ndërron jetë nga koronavirusi 28 vjeçarja Liberta Selaci, ishtë shtatzënë

Një shtatzënë 28-vjeçare nga Vushtrria ka vdekur pas infektimit me COVID-19. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, përcjell Struga Ekspres.

Ja fjalët prekëse të familjarëve pasi humbi jetën Liberta bashkë me fëmijën e saj në orët e vona të mbrëmjes:

“NJOFTIM!

Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare

Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume.
Liberta, me e mira prej nesh, luftoi shume, por nuk ia doli.
Shpirtin na e keputi, duke na lene nje varre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.
Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.

Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!

Varrimi behet ne varrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror.

Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Covid-19.

Me dhimbje te thelle,
Familja Selaci dhe Hasani”, njoftojnë nga familjarët e tê ndjerës 28 vjeçare Liberta Selaci.(Struga Ekspres)

September 4, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres