Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëNdahet nga jeta aktori i ‘I vetëm në shtëpi’

Ndahet nga jeta aktori i ‘I vetëm në shtëpi’

Aktori i njohur John Heard është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare.

Ai është gjetur i vdekur të premten, në dhomën e tij të hotelit, në Palo Alto, Kaliforni, por ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Karriera e Heard si aktor, filloi që në vitin 1970, por ai u bë i njohur në vitin 1990, në filmin “I vetëm në shtëpi”.

Në këtë film, John Heard luante rolin e Peter McCallister, babait të Kevin, fëmijës protagonist të filmit.

Ai ka luajtur edhe në filma të tjerë si “Cutter’s ëay”, “C.H.U.D and Gladiator”, opposite “Cuba Gooding”, etj., si dhe është nominuar për çmimin “Emmy”, për rolin e tij në serialin televiziv “Sopranot”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments