Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeRajoniNatë e madhe për futbollin shqiptar, kualifikohen Teuta, Kukësi e Laçi

Natë e madhe për futbollin shqiptar, kualifikohen Teuta, Kukësi e Laçi

Skuadrat shqiptare, Teuta, Laçi dhe Kukësi janë kualifikuar në rundin e dytë të Evropa Ligës.

Teuta me rezultatin final në 2:0, arriti ta mposhtë klubin nga Israeli, Beitar Jerusalem, ku golat për skuadrën shqiptar i shënuan, Krasniqi dhe Hebaj, shkruan IndeksOnline

Kukësi po ashtu është skuadra e dytë nga Shqipëria që u kualifikua në rundin tjetër të Evropa Ligës, mjaftuan golat e Friday dhe Cooper që ta mposhtin klubin e Salvia Sofia dhe të kualifikohen tutje, ndërkaq rezultati final u mbyll në 2:1.

E punë më të vështirë në këtë sfidë e kishte skuadra simpatike e Laçit kundër ekipit nga Azerbajxhani, Keshla, ku me penallti u vulosi fati i skuadrës “kuq e zi”, pra pas ekzekutimit të penalltive, Laçi fitoi me rezultatin 4:5.

Kjo është super-arritje e klubeve shqiptare në Evropa Ligë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments