/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Mustafa Murtishi: Lamtumirë shoku im, Bekim Vinca
Kulturë, Qyteti, Slider

Mustafa Murtishi: Lamtumirë shoku im, Bekim Vinca

Mustafa Murtishi-Jakupi, bashkëveprimtari i jetës kulturore në Strugë i të ndjerit Bekim Vinca nga Veleshta e Strugës shprehet i pikëlluar pas lajmit se miku i tij ka ndërruar jetë,informon Struga Ekspres.

“Lamtumirë shoku im,Bekim Vinca !
Fjalët janë të pakta,kur bëhet fjalë për meritat e tua .Ishin fillim vitet e 90-ta ,kur ne të dy u njohtuam edhe atë,nëpërmjet aktiviteteve kulturore-artistike dhe që atëherë nuk rreshti shoqëria mes ne të dyve.
Së fundmi u takuam para dy ditëve dhe po atë ditë u dëgjuam edhe mes telefonit edhe atë për mbarvajtjen e Festivalit “Këngë Jeho”!
Qofshin të pa hahurruara kujtimet për ty,shoku im !
Ngushëllime familjes !”, u shpreh i pikëlluar Mustafa Murtishi-Jakupi.
(Struga Ekspres)

February 28, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres