Thursday, June 1, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeKulturëMuhamed Iljazi, 18 vjeçari nga Frëngova e Strugës që shkëlqeu në piano...

Muhamed Iljazi, 18 vjeçari nga Frëngova e Strugës që shkëlqeu në piano në zemër të Shkupit (VIDEO)

Muhamed Iljazi është pianisti i talentuar nga Frëngova e Strugës i cili shkëlqen me talentin e tij kudo ku luan me piano, poashtu edhe ku konkurenca është shumë e madhe,shkruan Struga Ekspres.

Muhamed Ijazi, 18 vjeçari i cili është në vitin e katërt në shkollën e muzikës në Shkup në koncertin e Vitit të Ri interpretoi mrekullisht në piano veprat e kompozitorëve të mëdhenjë botëror ku ka mahnitur publikun në Shkup.

Që nga fëmijëria Muhamed Iljazi me talentin e tij në piano ka treguar se një ditë do të bëhet një artist që do të vlerësohet lartë nga publiku dhe muzikantët më në zë të skenës muzikore!

 

(Struga Ekspres)

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments