Monday, May 27, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMSH: Struga sot ka 4 të prekur me koronavirus

MSH: Struga sot ka 4 të prekur me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar teste 2018, dhe 159 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

Shkup-45, Kumanovë-26, Dibër-9, Shtip-10, Prilep-12, Tetovë-5, Struga-4 , Veles-4, Manastir-2, Ohër-2, Kavadarci-7, Gostivar-6, Gjevgjeli-3, Strumica-4, Kriva Pallanka-6, Kocani-2, Probishtip-2, Pehceva-3, Berovo-1, Delceva-3, Kratova-1, Sveti Nikolla-1, Kërçovë-1.

5 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi (61), dy pacientë nga Dibra (43 dhe 86), një pacient nga Kërçova (62) dhe një pacient nga Demir Hisar (70). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14163, numri i pacientëve të shëruar është 10933, numri i vdekjeve është 590, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2640.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments