Monday, May 27, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMSH: Sot ka 641 të prekur me koronavirus dhe 12 të vdekur

MSH: Sot ka 641 të prekur me koronavirus dhe 12 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 668 testime të realizuara, 641 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-325, Kumanovë-26, Dibër-1, Shtip-25, Prilep-38, Tetovë-25, Strugë-5, Veles-10, Manastir-14, Ohër-10, Kvadarc-25, Gostivar-11, Gjevgjeli-20, Strumicë-24, Kriva Pallankë-9, Radovish-5, Krushevë-1, Koçan-10, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Pehçevë-2, Berovë-3, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Kratovë-3, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-18, Resnjë-8 dhe Negotinë-7.

Instutit i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 233 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Betejën me virusin korona e kanë humbur 12 pacientë.

Shkup-3, Prilep-2, Veles-2, Gostivar-2, Kumanovë-1, Strumicë-1 dhe Sveti Nikollë-1.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments