Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMinistri Shaqiri: Po printohen tekstet për nxënësit nga klasa e parë deri...

Ministri Shaqiri: Po printohen tekstet për nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e shtatë

Ministri Shaqiri:
Po printohen tekstet për nxënësit nga klasa e I deri në klasën e VII për vitin shkollor 2024-2025. MASH filloi me printimin e të gjithë tekstet shkollore të miratuara nga Komisioni nacional për tekste shkollore, si organ kompetent për miratimin e teksteve shkollore.
Brenda muajit maj dhe deri në fillim të muajit qershor do të shpërndahen të gjithë tekstet në të gjitha shkollat fillore, që edhe këtë vit nxënësit ta fillojnë mësimin në shtator me tekste të kompletuara.

Premtimin e realizuam, që në mënyrë sistemore në afat të gjatë e zgjodhëm çështjen e teksteve të reja shkollore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments