Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiMerrni këtë pije në mëngjes dhe ditën tjetër do të ndiheni 20...

Merrni këtë pije në mëngjes dhe ditën tjetër do të ndiheni 20 vite më të rinj!

Qumështi “i artë” është një pije e bërë nga përbërës natyral dhe është një nga më të dobishmet për shëndetin e përgjithshëm. Shafrani i Indisë është përbërësi kyç i kësaj recetë.
Disa nga përfitimet e shafranit:

-Ka veti anti-inflamatore
-Forcon imunitetin
-Pastron mëlçinë
-Rregullon presionin e gjakut
-Përmirëson kujtesën dhe funksionimin e trurit
– Ul kolesterolin, përmirëson shëndetin e tretjes, lehtëson çrregullimet neurologjike
– Ul trigliceridet, rregullon metabolizmin dhe peshën
Ja si ta përgatisni këtë qumësht:
Përbërësit:
½ lugë çaji me piper të zi të bluar
½ filxhan me ujë
¼ filxhan me shafran pluhur
Përgatitja:
Vendosni të gjithë përbërësit në një tenxhere, mbi një nxehtësi mesatare. I trazoni vazhdimisht derisa të krijoni një pastë të trashë. Pasi të jetë gati lëreni të ftohet pak dhe e mbani në frigorifer.
Rezultatet do ti vini re shumë shpejt!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments