Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMenduh Thaçi: Shumica mund të arrijë 70 deputetë

Menduh Thaçi: Shumica mund të arrijë 70 deputetë

Ka zgjatur shumë, jo shumë qetë – kështu e ka cilësuar kreu i PDSH-së Menduh Thaçi takimin e djeshëm në LSDM me partnerët e koalicionit për hyrjen e Alternativës në Qeveri.

“Lajmi i mirë është se mazhoranca aktuale ka siguruar një shumicë të qëndrueshme.Ky është një lajm i mirë për qytetarët dhe procesin. Kur bëhen kontrata, secili e interpreton kontratën si të dojë. Për mua është e rëndësishme të di se shqiptarët nuk fitojnë, e maqedonasit nuk humbin pozita. Disa thonë se Alternativa zuri shumë vende, por kjo nuk është e vërtetë. Jemi larg përqindjes së dakorduar në Marrëveshjen e Ohrit. “Tani kemi një qeveri stabile dhe institucione të qëndrueshme”, tha Thaçi.(INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments