Sunday, October 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMenduh Thaçi përkujton ditëlindjen e Arbën Xhaferit (FOTO)

Menduh Thaçi përkujton ditëlindjen e Arbën Xhaferit (FOTO)

Sot në 72 vjetorin e lindjes së Arbën Xhaferit, kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi dhe kryesia e ngushtë, ka bërë homazhe tek varri i tij në varrezat e qytetit në Tetovë. “Njerëzit si Arbëni kanë vetëm ditëlindje. Kujtimi për të do të jetojë gjithmonë!”, thuhet në komunikatën e kësaj partie drejtuar mediave. Kreu i kësaj partie çdo vit shkon pranë varrit të ish-themeluesit të PDSH-së për të bërë homazhe dhe përkujtimin e figurës së tij. (INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments