Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMenduh Thaçi ministër në Qeverinë Zaev?!

Menduh Thaçi ministër në Qeverinë Zaev?!

Sipas disa informatave nga burime të brendshme në Partinë Demokratike Shqiptare mësohet se kryetari i PDSH, Menduh Thaçi do të jetë ministër në Qeverinë Zaev, por nuk saktësojnë se në cilin dikaster do të jetë.
Sipas burimeve të lartëpërmendura mësohet se javën që vjen do të ketë rikonstruim të kabinetit të qeverisë së udhëhequr nga Zoran Zaev.

Ndërkohë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ditë më parë njoftoi se Ahmeti dhe Thaçi kanë biseduar, por tha se nuk janë takuar ende. Ndërkaq nëpër koloaret politike dhe mediatike flitej se temë e bisedimeve mes Ahmetit e Thaçit është oferta ndaj këtij të fundit që edhe PDSH të jetë pjesë e Qeverisë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments