Monday, March 20, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniMenduh Thaçi ministër në Qeverinë Zaev?!

Menduh Thaçi ministër në Qeverinë Zaev?!

Sipas disa informatave nga burime të brendshme në Partinë Demokratike Shqiptare mësohet se kryetari i PDSH, Menduh Thaçi do të jetë ministër në Qeverinë Zaev, por nuk saktësojnë se në cilin dikaster do të jetë.
Sipas burimeve të lartëpërmendura mësohet se javën që vjen do të ketë rikonstruim të kabinetit të qeverisë së udhëhequr nga Zoran Zaev.

Ndërkohë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ditë më parë njoftoi se Ahmeti dhe Thaçi kanë biseduar, por tha se nuk janë takuar ende. Ndërkaq nëpër koloaret politike dhe mediatike flitej se temë e bisedimeve mes Ahmetit e Thaçit është oferta ndaj këtij të fundit që edhe PDSH të jetë pjesë e Qeverisë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments