Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMe thikë në fyt plaçkitet taksisti

Me thikë në fyt plaçkitet taksisti

Tre djelmosha mbrëmë kanë sulmuar dhe plaçkitur një taksist në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit, me ç’rast i kanë marrë 9.840 denarë dhe një orë dore.
Siç u theksua në buletinin e policisë, mbrëmë rreth orës 02:20 në rrugën “Angel Dinev” në Shkup, në taksi veturën “Mercedes” të drejtuar nga shkupjani V.M kanë hyrë tre meshkuj të moshës prej rreth 20 dhe 25 vjeçarë dhe i kanë thënë shoferit ta niset në drejtim të lagjes Gjorçe Petrov 2. Kur kanë arritur te pompa e benzinës së “Makpetroll”-it ata kanë kërkuar nga taksisti të kthej në të djathtë në rr. “Panajot Ginovski”, ndërsa pastaj kanë qëndruar para një marketi lokal.

Nga policia thonë se e kanë pyetur V.M. sa duhet të paguajnë, por në momentin e ardhshëm personi që është ulur pas shoferit ka nxjerrë thikë dhe ia ka vendosur në fyt me kërcënim serioz për jetën e tij. Me këtë rast, ia kanë kërkuar qarkullimin ditor, ndërsa personi i dytë, që ka qenë i ulur prapa, e ka goditur personin V.M. me grusht në fytyrë, ndërsa personi i tretë i cili ka qenë i ulur para nga xhepi i djathtë ia mori 9.840 denarë, ndërsa nga dora e majtë ia mori orën e dorës të tipit “Kasio Edifis”.

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ndërmerr pasa për gjetjen e autorit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments