Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMbyllet spitali ku ndërroi jetë 31 vjeçarja Dëbora Xhambazi

Mbyllet spitali ku ndërroi jetë 31 vjeçarja Dëbora Xhambazi

Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor mori vendim për ndalimin e punës së ISHP “Sveti Lazar” (Spitali im – Sante Plus), njoftoi Ministria e Shëndetësisë.
Më 23 janar 2018, (Të martën) nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor, në ISHP Sveti Lazar (Spitali im-Sante Plus) u krye një inspektim i jashtëzakonshëm në lidhje me zbatimin e rregullores ligjore, ku u identifikuan mangësi, për shkak të të cilave, nga ISHS iu dha një vendim për të ndërprerë punën derisa mangësitë e identifikuara të eliminohen “, thuhet nj deklaratën e lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Mediat kohe më parë raportuan për vdekjen e një gruaje shtatzënë, 31-vjeçares Dëbora Xhambazi, e cila vdiq gjatë lindjes cezariane në këtë spital privat. Dëbora ishte stomatogoge e njohur nga Kërçova.
Bebja e saj për momentin gjendet në klinikën për sëmundje të fëmijëve dhe është në gjendje stabile.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments