Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMaqedoni, rriten shpenzimet e jetesës dhe çmimet me pakicë

Maqedoni, rriten shpenzimet e jetesës dhe çmimet me pakicë

Shpenzimet e jetesës në janar krahasuar me janarin e vitit të kaluar janë rritur për 1.1 për qind, ndërsa çmimet me pakicë për 2.3 për qind. Në janar të këtij viti, krahasuar me dhjetorin e vitit të kaluar shpenzimet e jetesës janë ulur për 0.4 për qind, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë me 0.1 për qind
Të dhënat e Entit Shtetëror për Statistika tregojnë rritje të shpenzimeve të jetesës në janar të këtij viti, në krahasim me muajin e kaluar te frutat të freskëta për 2.6 për qind, peshku dhe prodhimet e detit për 1.3 për qind dhe vezët për 0.3 për qind.

Në janar, gjithashtu, rritje të shpenzimeve të jetesës është evidentuar edhe te lëndët djegëse për amvisëritë për 10,4 për qind, pajisjet e telefonit dhe faks pajisjet për 9,8 për qind.

Ulje e shpenzimeve të jetesës është vërejtur te shërbimet spitalore për 10 për qind.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments