Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniLSDM-ja pranon kërkesën e Lëvizjes Besa për grafën etnike në letërnjoftime

LSDM-ja pranon kërkesën e Lëvizjes Besa për grafën etnike në letërnjoftime

Alsat mëson se Lëvizja Besa dhe LSDM kanë arritur marrëveshje për dorëzimin e propozomi-Ligjit për letërnjoftime në procedurë parlamentare, në këmbim të mbështetjes së Ligjit për Prokurorinë Publike.

Sipas burimeve brenda LSDM-së, propozimi është harmonizuar në bashkëpunim me deputetët e Lëvizjes Besa dhe miratimi i tij pritet para shpërndarjes së Kuvendit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments