Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiLavdrim Elmazi nga Kalishti do të drejtojë Pallatin e Kulturës në Strugë

Lavdrim Elmazi nga Kalishti do të drejtojë Pallatin e Kulturës në Strugë

Ish-kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Strugës, Lavdrim Elmazi pritet të marrë një post të ri.

Sic bëhet e ditur nga burime lokale për INA, Elmazi është kandidat për postin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Strugë. Ai ka marrë besimin e kreut të Lëvizjes BESA të udhëhequr nga Afrim Gashi, ndërsa dritë jeshile do ti jap edhe ministri i Kulturës, Asaf Ademi.

Lavdrim Elmazi është doktorant në Shkencat teknologjike, Ish profesor Universitar dhe një nga intelektualët e rinj në Strugë me ndikim në jetën shoqërore në qytet. Ai vjen nga fsh Kalishtë i Strugës.

Elmazi ishte kryetar dege i PDSH-së dhe ai iu bashkua fraksionit që u largua nga PDSH dhe më pas themeloi LR-PDSH nën udhëheqjen e Ziadin Selës. Elmazi më pas braktisi LR-PDSH duke iu bashkuar Lëvizjes BESA, ku u zgjodh si kryetar dege dhe më pas kandidat për komunën e Strugës në zgjedhjet e fundit lokale.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments