Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLAJMI I FUNDIT: Nga e mërkura një qese në market do të...

LAJMI I FUNDIT: Nga e mërkura një qese në market do të kushtojë 15 denarë

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori nje qese në market do te kushtojë 15 denarë.
Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e mbeturinave nga ambalazhi.
Marketet dhe dyqanet e tjera deri më tani për një qese najloni paguanin nga 1 deri në 10 denarë, por ato ndalohen përfundimisht.

Gjithashtu, per here të parë që nga e mërkura, vendoset ndalimi i përdorimit të ambalazheve plastike për një përdorim në zonat e mbrojtura.

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini theksoi se këto ligje do të mundësojnë evropianizimin përfundimtar të menaxhimit te mbeturinave.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments