Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLajmi i fundit: Krste Mukovskin nga Vevçani i Strugës dhe 5 deputetët...

Lajmi i fundit: Krste Mukovskin nga Vevçani i Strugës dhe 5 deputetët e VMRO-DPMNE-se i pret Shutka, pas pak nis dorezimi i tyre

Me shumicë votash Kuvendi miratoi kërkesat e Gjykatës Themelore Shkupi 1 për heqjen e imuniteti të 6 deputetëve të OBRM-PDUKM-s;-së dhe partive në koalicion,shkruan Telegrafi,transmeton Struga Ekspres.

Deputetët Krste Mukovski, Johan Tarçullovski, Zhaklina Peshevska, Ljuben Arnaudovski, Ljupço Dimovski dhe Sasho Vasilevski nuk janë më deputet në Kuvend, njofton Telegrafi Maqedoni,transmeton Struga Ekspres.

Në votim prezent ishin 67 deputetë dhe vendimet u miratuan unanimisht, ndërsa seanca u bojkotua nga deputetët e OBRM-PDUKM-së.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments