Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLajmi i fundit: Kapen 750 kilogram drogë në kufirin e Maqedonisë

Lajmi i fundit: Kapen 750 kilogram drogë në kufirin e Maqedonisë

Para disa orëve janë kapur 750 kilogramë drogë në pikën kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, respektivisht në vendin e quajtur Bllacë.

Sipas portalit Faktor, droga është gjetur në një kamion transportues dhe si pasojë janë duke u marrë të gjitha masat që të vërtetohet se kush e ka porositur drogën dhe ku ka qenë destinacioni i fundit.

Si burim informacioni policia e shtetit të Maqedonisë e ka shoferin e kamionit i cili është arrestuar në detektimin e marihuanës.

Ende nuk ka një qëndrim zyrtarë të policisë por thuhet se janë duke zbuluar një kanal të rëndësishëm të trafikut me drogë në Ballkan. /Telegrafi/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments