Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionKa nis beteja e “Aleancës me BESË ” kundër ‘Aleancës së të...

Ka nis beteja e “Aleancës me BESË ” kundër ‘Aleancës së të keqes shqiptare” e përbërë nga BDI-ja dhe LSDM-ja!

Po sa ka nis beteja e “Aleancës me BESË” kundër ‘Aleancës së të keqes shqiptare” e përbërë nga BDI-ja dhe LSDM-ja!

Dallimi mes ‘Aleancës me BESË’, dhe ‘aleancës së të keqes shqiptare’, pra mes Ali Ahmetit dhe Zaevit është e dukshme: Lëvizja BESA dhe Aleanca Shqiptare u bashkuan për ta luftuar të keqen dhe ata që duan ta zhbëjnë indin politik të shqiptarëve të Maqedonisë, ndërsa LSDM-ja dhe BDI-ja u bashkuan që t’i “mposhtin” e t’i mundin shqiptarët e këtushëm!

Por, beteja mes ‘Aleancës me Besë” kundër ‘Aleancës së të Keqes shqiptare’, e që janë BDI-ja dhe LSDM-ja, sa po ka filluar!

Dhe ja një përgjigje për gjithë ata që pyesin se a do japin dorëheqje drejtuesit e partive që e përbëjnë ‘Aleancën me BESË’: ‘Gjeneralët’ e mirë nuk tërhiqen nga lufta përderisa i kanë ‘luftëtarët’ në mes të betejës, sepse e dinë se ashtu vetëm do e ndihmonin armikun.Emad Mehmeti

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments