Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLajmi i fundit: Ja si është gjendja e rrugëve, keni kujdes

Lajmi i fundit: Ja si është gjendja e rrugëve, keni kujdes

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë ka bërë apel deri tek qytetarët për një vendim lidhur me rrugët dhe kalueshmërinë nëpër rrugë të vendit.
Në kalimin kufitar ”Gjavato” është situatë e rëndë nga kushtet atmosferike dhe nga bora që vazhdimisht bie. Për këtë nga LAMM thonë që mos kalohet me automjete të rënda. Kjo ndalesë është bërë prej orës 19:30 ndërsa nuk dihet se kur do të hiqet e njejta.

Edhe në vargmalet Bukovo është aktivizuar ndalesë qarkullimi për automjete të rënda nga ora 18:40.

Aksi rrugor Kriva Palanka-Deve Bair gjithashtu nga ora 18:15 është bllokuar për kalim.

Nga LAMM bëjnë me dije për qytetarët që të jenë të vëmendshëm dhe të respektojnë shenjat e komunikacionit dhe të jenë të kujdesshëm.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments