Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniLajmi fundit: Grupi i Kumanovës gjatë seancës gjyqësore këndon himnin e shqiptarëve

Lajmi fundit: Grupi i Kumanovës gjatë seancës gjyqësore këndon himnin e shqiptarëve

Të gjithë në këmbë, duke kënduar himnin e shqiptarëve, këngën “besa besë” dhe duke bërtitur “Rroftë Shqipëria”, “Do ta bëjmë Shqipërinë”… kanë shprehur revoltën për procesin e deritanishëm gjyqësor ndaj këtij grupi, transmeton Express.
“UÇK, UÇK…”, “Zoti e bekoftë Amerikën”, “Bojkot”, janë zërat që dëgjoheshin nga të akuzuarit të cilët për një moment u ngritën të gjithë në këmbë”.
33 të akuzuar janë larguar nga salla dhe nuk kanë dashur të dëgjojnë aktgjykimin e gjykatës.

Gjykata sot kumtoi dënim prej 746 vjetëve për të a.q Grupi i Kumanovës. Nga 37 të akuzuar, 7 janë akuzuar me burg të përjetshëm dhe 4 janë liruar. /Express/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments