Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAleanca për Shqiptarët i drejtohet mediave dhe gazetarëve

Aleanca për Shqiptarët i drejtohet mediave dhe gazetarëve

Të nderuar Media dhe gazetar.

Aleanca për Shqiptarët, ju falenderohet të gjithë mediave ekeltronike, dhe atyre të shkruara, televizoneve, portaleve inormative, gazetave, gazetarëve për bashkëpunimin me subjektin tonë në fushatën zgedhore për zgjedhjet lokale 2017.

Jemi munduar që të krijojmë ura komunikimi me ju duke respektuar gjithmonë rolin tuaj si gazetar në interes të informimit sa më të drejtë të veprimit dhe qëndrimeve tona politike.

Ju falenderojmë për hapësirën tuaj edhe pse e obligon ligji, si dhe mundësinë afirmative, për ti promovuar kandidatët tonë për Kryetar komunash.

Jemi përgjigjur pozitivisht të gjitha ftesave televizive, duke u treguar të gatshëm gjithmonë të përballemi, me gazetarët, publikun dhe oponentët politikë.

Besoj se kemi kontribuar në vënien e një standardi të ri politik, duke përdorur gjuhën e argumenteve politike, dhe jo me fjalorin e ashpër ofendues dhe nxitës, një fenomen që ka qenë i pranishëm më herët, dhe kemi kontribuar për ta standardizuar gjuhën e komunikimit publik dhe politik.

Ju faleminderit, gazetar dhe media.

Ju faleminderit poashtu edhe aktivistëve partiak që në pamundësi të ishim prezent në të gjitha mediat , me materiale propagandistike, si dhe reklamimin parazgjedhor për shkak kostos dhe mungesës finansiare, ju aktivistë e mbuluat këtë boshllëk duke kontribuar në sferën e informimit dhe propoagandës politike.

Me Respekt,

Departamenti për Informim – ASH

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments