Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKy është kardiologu që kryen 250 operacione zemre falas çdo vit (FOTO)

Ky është kardiologu që kryen 250 operacione zemre falas çdo vit (FOTO)

Mohamed Laaroussi, është një kardiokirurg maroken që kryen falas më shumë se 250 operacione në zemër çdo vit…
“Për 25 vjet unë vazhdoj të bëj këtë punë”, thotë Mohamed Laaroussi, shefi i kirurgjisë kardiake në Spitalin Universitar “Ibn Sina” në Rabat…

“Me më shumë burime ne mund të operojmë deri në 400 pacientë çdo vit”, thotë Laaroussi.

Përveç veprimtarive të tij humanitare në Marok, Mohamed Laaroussi dhe ekipi i tij kanë kryer më parë 30 operacione në Mauritani për pacientët e pamundur financiarisht.

“Është kënaqësi të shohësh që pacientët të cilët shërohen nga sëmundja e tyre dhe kthehen tek familjet e tyre”, thotë Laaroussi me emocion të madh.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments