Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKushtrim Etemi nga Frëngova e Strugës, studenti i shkëlqyer në skenë dhe...

Kushtrim Etemi nga Frëngova e Strugës, studenti i shkëlqyer në skenë dhe profesion (FOTO)

Kushtrim Etemi -Student ne vitin e trete Diplomik: USHT-FSHM ‘’Fizioterapi’’

E Ardhmja në Dorën Tonë, Apo Ne në Duart e së Ardhmes !

Marrim frymë, e shpeshëher pa e ditur ҫ’është frymëmarrja. Jetojmë duke ëndërruar, dhe vdesim ende pa përfunduar ajo ëndërr. Vuajmë e buzëqeshim duke thurrur një simfoni në valët e jetës. Ngrihemi e ulemi shpshherë me apo pa dëshirën tonë. Tentojmë të lidhemi me një realitet, dhe në fund ngelemi te lidhur me një imagjinatë.
Pra, ky është njeriu. Ky je ti, jam unë dhe të gjithë ata që njoha që kur hapa sytë.
Vërtetë një temë që u prek përherë, por mbeti ende e pa zgjidhur.
Një nocion qe thurret lehtë, por kuptohet rëndë.
Kemi një jetë per të bërë, një varg ëndërrash per të realizuar, një te ardhme që na pret por pa qenë e sigurt që do arrijmë deri te ajo. Një të ardhme, së cilës sa më pran që i afrohesh aq më larg të ikën.
Pret të të rrëfej kush je, kur ti e njehë më mirë veten tënde! Je një qenie e cila lindi për të zgjedhur fatin e vet, mirpo doli fati ai që të zgjodhi ty. Je ai ambicioz i cili u rritë pa arritur të definoj plotësisht një ambicie. Ai që luftoi për qëllimet e veta, dhe në fund mbijetoi me qëllime komplet tjera.
Ai që u ndje përherë i veҫuar nga të tjerët, dhe në realitet s’u veҫua asnjëherë!
E di që thurrë plane, je një ideator i shkëlqyer, mirpo nuk mund ta garantoj a do vihen në jetë apo jo.
E di që ke hartuar harten, e cila ta tregon rrugën më te drejt ne hapat e së ardhmes, mirpo kujdes, nuk mund ta garantoj që nuk është vendim i gabuar.
Pra,nuk kuptoj se a e ardhmja mbetet në dorën tonë apo ne në duart e saj ?
A jemi ne ata të cilët vendosim për fatin tonë, apo fati jonë është i vendosur për ne?
Pyetje që kërkojnë kohë për t’u pergjigjur, dhe pergjigje që kërkojnë kohë për t’u vërtetuar. Dhe koha e cila na kërkon neve që t’a shfrytëzojmë…
Ndaj rrjedhimisht: orientohu përmes besimit, beso përmes ëndërrave, ëndërro përmes një qëllimi, dhe lëre atë qëllim të bëhet hapi yt drejt se ardhmes tende.

Te kesh pasion Skenen

Pasioni eshte prirja apo shtytja instiktive e pa arsyeshme qe na terheq apo qe na largon ndaj nje njeriu apo nga nje gje e dhene.Eshte dashuria apo urrejtja qe na lidh me te, eshte vrulli qe na shtyn me hir apo me pahir per te vepruar ne nje veprim te dhene, dhe kur arsyetimi na keshillon dicka tjeter.Eshte flaka qe na ben te provojme kenaqesi, epsh , gezim ne sakrificat me te medha.eshte nje force qe jeton jashte arsyetimit e qe i heq arsyetimit cdo energji.eshte ndjenja qe gjendet ne rrenjet e cdo gezimi ose te cdo vuajtjeje, sepse nuk ka gezim me te medha se pasioni i plotesuar , ose vuajtje me te madhe se pasioni i deshtuar.

Struga Ekspres ne nje Interviste me Kushtrim Etemi, ka deklaruar se pjesmarrja neper Evenimente te ndryshme duke u pergjigjur Fteses se Ftuesit ka ndikur ne rritjen me te madhe per Pasionin ne Skene. Hera e Pare qe arrita Hipjen ne Skene, ka qene me te vertet nje mbremje madheshtore me te ftuar me emrat me te njohur te Lemive te ndryshme te Estrades Shqiptare.

“Duke Falenderuar Organizatoret per Evenimente te ndryshme ne Qytetin e Struges dhe mbeshtetjen qe ato na falin Mua Personalisht dhe nje Grupi tjeter te perzgjedhur Gjithqka do te behet e mundur.

Sa i perket Fteses se Ardhshme me rolin si Moderator, pa mos biseduer me detajisht mund te them se do te jete Organizimi kushtuar Dites se Deshmoreve ‘’Mars’’, u shpreh Kushtrim Etemi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments