Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKurto Dudush: Romët më kërkuan ta shohin Ali Ahmetin, të dëgjojnë nga...

Kurto Dudush: Romët më kërkuan ta shohin Ali Ahmetin, të dëgjojnë nga vet ai për premtimet

Kryetari i komunës së Shutkës, Kurto Dudush nga radhët e Unionit Romë, pas nënshkrimit të marrëveshjes me BDI-në për bashkëngjitje në Frontin Europian, tha se qytetarët romë kanë kërkuar që të dëgjojnë nga vetë Ali Ahmeti premtimet, shkruan TV21. Dudush tha se romët nuk e kanë shfrytëzuar Marrëveshjen e Ohrit për barazi në RMV.

“Të gjithë kanë dashur që Ali Ahmeti të vijë këtu dhe nga ai personalisht të dëgjojnë që do të qëndrojmë prapa asaj për të cilën do të merremi vesh. Unë jam i lumtur që kjo kjo po ndodhë në kohën tonë, në kohën time, në kohën tonë. Më vjen keq që politikanët e tjerë romë nuk e njohën këtë mundësi që të shfrytëzohet Marrëveshja e Ohrit, ashtu siç e shfrytëzuan vëllezërit shqiptarë, që sot të jenë popull i barabartë me maqedonasit”, tha Dudush.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments