Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKurrën e kurrës mos e hani këtë djathë: Shumica ua japin edhe...

Kurrën e kurrës mos e hani këtë djathë: Shumica ua japin edhe fëmijëve (VIDEO)

Jo vetëm që ky djathë nuk shkrihet në zjarr, por mbetet i fortë dhe fillon të nxihet si një copë plastike. Nëse jeni prindër dhe nëse bëni sandviçë për fëmijët tuaj duke përdorur djathin e përpunuar dhe jonatyral, duhet patjetër t’ju tërheqin vërejtjen të mos e bëni këtë. Është logjike që djathi i vërtetë të shkrihet dhe të pikojë kur i ekspozohet nxehtësisë, mirëpo kur është fjala për djathin e këtillë nuk është ashtu, transmeton Telegrafi. Jo vetëm që ky djathë nuk shkrihet në zjarr, por mbetet i fortë dhe fillon të nxihet si një copë plastike! Me çka po na ushqejnë, pra? Çfarë bërlloku vënë në sandviçët tanë dhe në sandviçët e fëmijëve tanë?

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments