Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaKur vdes në një aeroplan

Kur vdes në një aeroplan

Çfarë ndodh nëse një person humb jetën gjatë udhëtimin në një aeroplan. A vendoset trupi i personit në një tualet!! Fjala është për vdekjen për shkaqe natyrore ose shëndetësore dhe jo nga si pasojë e ndonjë aksidenti.

Ajo që bën ekipi i aeroplanit është nxjerrja e trupit në një ambient të izoluar. Një zëdhënës i “British Airways” tha për MailOnline se: “Ekuipazhi ynë i trajton klientët me dinjitet dhe respekt. Kjo zakonisht përfshin edhe përpjekjet për të lëvizur personin në zonën më private të mundshme”.

Shumë avionë janë të pajisur me çanta të mëdha, madje disa kanë edhe dollapë vetëm për të ruajtur kufomat. Pa njërin prej dy opsioneve të mësipërme, shoqëruesit janë të trajnuar për të gjetur një vend sa më privat të mundshëm, për të mbuluar trupin me një batanije deri në qafë dhe për t’i shtrënguar kufomat pas sediljes.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments