Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionKryetari Ramiz Merko të abrogojë vendimin neofashist kundër Prof.Yllka Dervishit...

Kryetari Ramiz Merko të abrogojë vendimin neofashist kundër Prof.Yllka Dervishit…

Autor: Lebit Murtishi
Kryetari Ramiz Merko të abrogojë vendimin neofashist kundër Prof.Yllka Dervishit…
Nuk është për të qarë rasti i prof. Yllka Dervishit, ajo do hapë një rrugë për vete sigurisht, për të qarë është regjimi i ri diktatorial dhe neofashist, që pa pikë turpi i fut thikën në zemër arsimit shqip; për të qarë janë kolegët e Yllkës, që kanë ,,ndërgjegje” të marrin ditarët në dorë dhe të heshtin kur thika arrin gjer në palcë, për të qarë është drejtori i shkollës që i shërben neofashizmit. Është e tepërt secila fjalë, nëse heshtin edhe nxënësit, ata duhet të ngihen më këmbë, bashkë me mësuesit ose vetëm, ata duhet t`i vënë kufirin secilit që loz bixhoz me fatin dhe me të ardhmen e tyre…Pres nga kryetari, Ramiz Merko të tërheq vendimin neofashist dhe të mos e përsërisë në asnjë rast tjetër që të abrogojë vendimin dhe të mos përsëriten kurrë më raste të tilla.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments