Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa si u festua në Llabunishtin shqiptar dita e alfabetit (FOTO)

Ja si u festua në Llabunishtin shqiptar dita e alfabetit (FOTO)

Si çdo vit edhe këtë vit Llabunishti festoj ndryshe festën e 22 Nëntorit.
Nxënësit dhe mësimdhënësit me shumë entuziazëm kishin pregaditur parulla me 36 shkronjat e arta shqipe , ato bënë një defile nëpër fshat për të treguar se gjuha shqipe kumbon fuqishëm në Llabunishtë.
Gjithashtu u organizua edhe një kuiz diturie nga lënda e Gjuhës shqipe dhe Historisë.
Nxënësit pjesmarrës u shpërblyen me lëvdata dhe libra në gjuhën shqipe, që shqipja gjithmonë të frymoj në Llabunishtë.
(Nga shkolla e Llabunishtit!)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments